ПОЛІРУВАННЯ КУЗОВА
Полірування кузова автомобіля – це не лише надання машині зовнішнього вигляду нового автомобіля, але й усунення дрібних пошкоджень, подряпин, видалення дрібних нерівностей лакофарбового покриття та захист поверхні автомобіля від впливу зовнішніх факторів.
Здійснити якісне полірування за один раз неможливо, тому весь процес ділиться на кілька етапів:
1.Оцінка стану лакофарбового покриття, виявлення та оцінка дефектів.
2.Видалення грубих дефектів - шліфування лакофарбового покриття із застосуванням дрібноабразивної шкірки (зняття мікрошару ЛКП).
3.Відновлення лакофарбового покриття - полірування кузова із застосуванням абразивної пасти (відновне полірування).
Захисне полірування проводиться з метою захисту лакофарбового покриття від подальших негативних впливів навколишнього середовища. Виготовляється вона за допомогою безабразивних поліролей на основі восків чи синтетичних матеріалів.
Каталог обладнання та матеріалів для полірування кузова автомобіля:
абразивна поліроль, захисна поліроль, антиголограмна паста Meguiars, Koch Chemie, Car Pro, Ceramic Pro, Zvizzer та інші виробники
Лакофарбне покриття дуже легко покривається мікротріщинами та видимими дефектами. Через ці дефекти в покритті на метал потрапляють агресивні речовини, які викликають, спочатку непомітний, процес корозії. Осередок корозії поступово збільшується і, доводиться ліквідувати процес корозії та відновлення лакофарбового покриття. Тому полірування це ще й профілактика захисту кузова.
Підготовка до полірування
Для полірування кузова необхідні такі умови:
1. Авто вимите, очищений кузов від слідів бітуму, антикора та іншого бруду;
2. Автомобіль не знаходиться під прямим сонячним промінням;
3. Приміщення, в якому проводиться полірування автомобіля, має бути з гарною вентиляцією, тому що під час роботи може утворюватися велика кількість пилу; 4.Необхідна достатня кількість світла.
Відновлювальне полірування застосовується для усунення неглибоких подряпин. Їх глибина не перевищує товщини шару лакофарбового покриття до ґрунту. Також вона застосовна для видалення потертостей та оксидованих шарів. Наявність останніх виявляється у помутнінні лакофарбового покриття у вигляді плям або смуг.
4.Посилення блиску та захист кузова - полірування кузова неабразивною пастою (захисне полірування).
Загальний термін дії полірування залежатиме від багатьох чинників. Це реагенти взимку, сонце влітку, якість та кількість відвідувань автомийки. У середньому термін служби захисного полірування становить близько шести місяців.
Для більш тривалого ефекту,бажано після полірування наносити,більш міцні захисні покриття, такі як : кераміка, рідке скло, кварцеві покриття